Honour Board

100 Games (*Denotes extra 50 games)

Rex Greer
Rob Matthews
Jock Jones **
Mike Shaw *
Paul Gunthorpe
Greg Jones *
Peter Boland
Mike Boland *
Rob Maunder
Tom Murray
Ken Amos
Ross Keen
Chris Carrigan*
Tony Hyles *
John Green
Jim Groat
Bruce Coppock *
Craig Hartin
Pat Downes *
Bernie Boland
Jim Boland *
Gary Jones
Dave Onus ***
Terry Coss
Peter Winkley
Roger Rigby *
Mick Claridge
Robert Von Drehnen
Peter Copeman *
Rob Meppem
David Murphy *
Brett Arthur *
Des Fitzgerald
Clayton Livingston
Rob Onus
Ben Bundock
Alistair Jones *
Michael Woods *
Michael Beeston
John Barton
Nigel Strahan
Rob Long
John Carrigan *
Peter Weal
Peter Fulton-Kennedy
Mark Ledingham
Simon Osmond
Paul Brown
Mat McAlister
Jon Greer
Phil Barwick *
Alex Barker
Brendan Adler *
Jeremy Matthews
Michael Barwick
Basil Downes
Michael Slacksmith
Craig Foreman *
Cameron Huggins
Blake O’Mullane
Gavin Tzannes
Scott Cory
Chris Maunder
Jamie Hardman
Todd Brown
Mark Cotter
Adrian Gunther
Darrell Jones
Tim Richards
Austin Finlayson
Jason Young
Josh Connell
Jason Webb
Anthony Kaberry
Matthew Onus
Heath Riggs

 

Syd Boydell Memorial Trophy – Best & Fairest First Grade

1964  Chris Penney (+Zone B & F)
1967  Rob Matthews
1969  Greg Jones
1972  John Corlis
1974  George Clyne
1975  George Clyne & Terry Cross
1976  Bruce Coppock
1977  Terry Cross
1978  Jim Boland
1979  Bruce Coppock
1980  Chris Carrigan
1981  Bruce Coppock
1982  Chris Carrigan
1983  Brett Keeping (+Zone B & F)
1984  Terry Picone & Peter Copeman
(T. Picone 2nd Zone B & F)
1985  Pat Downes & Rob Meppem
1986  Peter Copeman
1987  Pat Downes
1988  Andrew Livingston
1989  Michael Woods
1990  Darren Brown
1991  Michael Woods
1992  Rob Long
1993  Terry Adams
1994  Phil Barwick
1995  Adam Kelly
1996  Jason Webb
1997  Phil Barwick
1998  Jim Quinn
1999  Damien Kelly
2000  Jason Webb & Mick Barwick
2001  Jeremy Matthews
2002  Liam McCormick & Jeremy Matthews
2003  John Jefferies
2004  Jason Webb
2005 Ben Colley
2006  Ben Colley
2007  Beau Lamond
2008 Beau Lamond
2009 Ben Colley
2010 Heath Riggs
2011 Matt Wannan

 

Bernard Fing Memorial Trophy – Best & Fairest Second Grade

1969  Mike Boland
1971  Ken Amos
1972  Mike Shaw
1974  Bill Thompson
1975  Stuart Roff
1977  Tony Hyles
1978  Tony Hyles
1979  Terry Picone
1980  Brett Arthur
1981  Alan Henly
1982  Peter Weal
1983  Mark Johnson
1984  Terry Cross
1985  Bernie Boland & Ross Munro
1986  Holt Livingston
1987  Holt Livingston
1988  Stuart Kennaley
1989  Craig Lockhart
1990  John Barton
1991  Ross Burling
1992  Brett Arthur
1993  John Barton
1994  Basil Downes
1995  Nick Wilson
1996 John Lindsay
1997 Michael Barwick
1998 Chris Maunder
1999 Matthew Simpson & Jason Webb
2000 Chris Maunder
2001 Austin Finlayson
2002 Sam Schweitzer
2003 Justin Ramsay
2004 Mark Hardman / Matthew Moore
2005 Simon Jeffreys
2006  Daniel Taunton
2007 Phillip Brown / Robert Quinn
2008 Todd Brannan
2009 Andrew McNamara
2010 Nick Murphy
2011 Mick Grant & Todd Brannan

 

Representative Players

Australia N.S.W. N.S.W. Country
1952  Vince Heinrich
1957  Graham Bailey
1975  Brian Mansfield
1978  Rob Onus
1998  J. Quinn (Barbarians)
1952  Vince Heinrich
1957  Graham Bailey
1974  Charlie Onus
1975  Brian Mansfield
1978  Rob Onus
1986-7-8  Andrew Parkes (B Team)
1988  Rob Long

 

Club Man of the Year

1967  Con Romalis
1968  Wally Reardon
1969  Ray Potter
1969  Rob Matthews
1970  Jock Jones
1971  Mike Shaw
1972  Jack Amos
1973  Rob Matthews
1974  Mike Shaw
1975  Dick Nicholson
1976  Ray Williams
1977  John Green
1978  Ralph Kinsella
1979  Mike Boland
1980  Tom Murray
1981  Clayton Livingston
1982  Clayton Livingston
1983  Clayton Livingston
1984  Ray Williams
1985  Peter Houlahan
1986  Michael Cooper
1987  Milton Quigley
1988  Pat Downes
1989  Brett Arthur
1990  Pat Downes
1991  David Murphy
1992  Brett Arthur
1993  John Forrest
1994  Jock Jones
1995  Guy Roberts
1996  Dave Onus
1997  Jenny Roberts & Rob Barrington
1998  Alistair Jones
1999  Tim Evans
2000  Graham Negline
2001  Holt Livingston
2002  Scott Cory
2003  Kay Brasell
2004  Kay Brasell
2005  Shannon Apps
2006  Justin Barnes
2007  Kay Brasell
2008  Kay Brasell
2009  Dave Onus
2010  Kay Brasell
2011 Jamie Hardman

 

Life Members

1971  Jack Amos
1974  Rob Matthews
1974  Jack Matthews
1976  Mac Groat
1978  Greg Jones
1982  Mike Shaw
1982  Peter Boland
1984  Jan Carrigan
1987  Tom Murray
1992  Eileen Boland
1993  Jock Jones
1995  Mike Boland
1995  Ray Williams
1995  Brian Mansfield
1996  Pat Downes
1998  Clayton Livingston
1999  Jim Boland
1999  Brett Arthur
2000  Dave Onus
2001  Peter Copeman
2005  Holt Livingston

 

Club President

1959  Jack Makim
1960  Jack Makim
1961  Jack Makim
1962  Jack Makim
1963  Ray Jones
1964  Ray Jones
1965  Ray Jones
1966  Ray Jones
1967  Jack Amos
1968  Jack Amos
1969  Jack Amos
1970  Ray Jones
1971  Ray Jones
1972  Ray Potter
1973  Ray Potter
1974  Jack Amos
1975  Greg Jones
1976  Greg Jones
1977  Greg Jones
1978  Rick Johnston
1979  Peter boland
1980  Peter Boland
1981  Peter Boland
1982  Brian Mansfield
1983  Brian Mansfield
1984  Ray Williams
1985  Ray Williams
1986  Ray Williams
1987  Milton Quigley
1988  Pat Downes
1989  Pat Downes
1990  Pat Downes
1991  Brett Arthur
1992  Brett Arthur
1993  Clayton Livingston
1994  Clayton Livingston
1995  Clayton Livingston
1996  Alistair Jones
1997  Alistair Jones
1998  Alistair Jones
1999  Guy Roberts
2000  Guy Roberts
2001  Guy Roberts
2002  John Forrest
2003  John Forrest
2004  Austin Finlayson
2005  Austin Finlayson
2006  Dan Van Velthuizen
2007  Dan Van Velthuizen
2008  Dave Onus
2009 Dave Onus
2010 Dave onus
2011 Greg Darlington